Hizmetler

Merhaba,

Kolej eğitimi için çalışma izni kapsamında ailece Kanada’ya gelmek istiyorsunuz ve ayrıca eşiniz için çalışma izni alıp çocuklarınızın ücretsiz devlet okuluna gitmesini istiyorsunuz. Doğal olarak, bu konu hakkında cevap bulmak istediğiniz birçok soru ve cevap var. Size sık sorulan sorular ve cevaplarından yola çıkarak bazı bilgiler sunuyorum.

ICCRC NO: R517776

Belirlenmiş Öğrenim Kurumunda (DLI) öğrenci olmak neden önemlidir?

Çocuğunuzu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara ücretsiz olarak kaydettirmek istiyorsanız, Kanada’da bir kolejde Uluslararası Öğrenci statüsünde okurken DLI’de öğrenci olmanız gerekmektedir.

DLI nedir?

Bunlar, Kanada hükümeti tarafından tanımlanan ve tanımlanan okullardır.

Bir PGWP ile ne kadar süre çalışabilirim?

1 yıllık eğitim: 1 yıllık çalışma izni.

2 yıllık eğitim: 2 veya 3 yıllık çalışma izni.

3 yıllık eğitim: 3 yıllık çalışma izni.

4 yıllık eğitim: 3 yıllık çalışma izni.

İngilizce konuşamıyorsam veya İngilizce yeterliliğim sınırlıysa, Kanada’da bir kolejde okuyabilir miyim?

Evet yapabilirsin. Bir veya daha fazla yarıyıl İngilizce eğitimi aldıktan sonra mesleki eğitiminize devam edebilirsiniz.

Bir kolejde dil eğitimine ve ardından mesleki eğitime kaydolursam çocuğum bir devlet okuluna ücretsiz gidebilir mi?

Evet, çocuğunuz bir devlet okuluna gidebilir, ancak kolejden alinan Kabul mektubunun “Öğrencimiz okulumuzun Akademik İngilizce bölümüne kaydolmuştur ve Akademik Programı tamamladıktan sonra okulumuzda XYZ diploma programına geçiş yapacaktır.” seklinde yazilmis olmasi sarttir.” Bu şekilde yazılmış bir mektubunuz yoksa, ne yazık ki, kolejdeki Akademik İngilizce eğitiminiz sırasında çocuğunuzu bir devlet okuluna kaydettiremezsiniz! Başvuru prosedürleri farklı şehirlerde değişiklik gösterebilir Her bolge Ingilizce egitimi boyunca cocuklari uceresiz okula KABUL ETMEMEKTEDIR.Lutfen danisman ile calisiniz.

Lütfen programın bir derece veya diploma programı olmasına özellikle dikkat edin. Mezuniyet sonrası.

College  mezunlarida  cocuklari icin devlet okullarında ücretsiz eğitimden yararlanabilirler. Eylül 2019’da Toronto’ya kaydolmayı zorlaştırabilecek bazı değişikliklerle birlikte yeni bir yasanın yürürlüğe girmesi bekleniyor. Tavsiyemiz küçük şehirlerdeki okulları tercih etmenizdir. Ayrıca önümüzdeki dönemde okul ücretlerinin ailelerden peşin olarak tahsil edileceği de konuşuluyor. Önerimiz öğrenci aile başvuru sürecini bir an önce başlatıp —-/—/— tarihinden önce kaydınızı tamamlamanızdır.

 

Best regards,

Mehmet Nuri Yeşilgoz

1 519 729 29 08

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak, sorularınızı sormak, ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.